Slider

Price 20 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Manual
Konsumi
Disel
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
20 Euro
Prodhimi
2007
Color
Dyer
2 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 20 Euro / day
2 Premium 4 - 11 18 Euro / day
3 Premium 12 - 22 16 Euro / day
4 Premium 23 - 44 15 Euro / day
5 Premium 45 - 75 13 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Lancia Ypsilon 1.3 JTD 90 eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 1248 cm3. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 89 HP ose 90 PS ne 4000 rpm dhe nje tork maksimal prej 200 Nm ose 147 lb.ft ne 1750 rpm. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i rrotave te perparme (FWD) me nje kuti transmetimi manuale me 6 shpejtesi. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 4.5 litra per 100 km, qe eshte rreth 52 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 63 MPG ne Britani. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 175 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 11.0 sekonda². Pesha e saj eshte rreth 1020 kg ose 2249 lbs². Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 381.0 cm, gjeresia eshte 170.4 cm dhe lartesia eshte 153.0 cm².

VideoWhatsapp Support
+355699363339