Slider

Price 25 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Automat
Konsumi
Disel
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
25 Euro
Prodhimi
2006
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 25 Euro / day
2 Premium 4 - 11 22 Euro / day
3 Premium 12 - 22 20 Euro / day
4 Premium 23 - 44 18 Euro / day
5 Premium 45 - 75 16 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Volkswagen Golf V 1.9 TDI eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 1896 cm3 . Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 105 PS (104 bhp - 77 kW) ne 4000 rpm dhe nje tork maksimal prej 250 Nm (184 lb.ft) ne 1900 rpm . Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i rrotave te perparme (FWD) me nje kuti transmetimi manuale me 6 shpejtesi . Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 5.5 litra per 100 km, qe eshte rreth 42.77 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 51.36 MPG ne Britani . Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 187 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 11.1 sekonda . Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Volkswagen Golf V ka nje suspencion te pavarur . Pesha e saj eshte rreth 1287 kg ose 2837 lbs . Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 420.4 cm, gjeresia eshte 175.9 cm dhe lartesia eshte 148.5 cm .


Whatsapp Support
+355699363339