Slider

Price 28 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Automat
Konsumi
Disel
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
28 Euro
Prodhimi
2012
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 28 Euro / day
2 Premium 4 - 11 26 Euro / day
3 Premium 12 - 22 22 Euro / day
4 Premium 23 - 44 19 Euro / day
5 Premium 45 - 75 18 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Volkswagen Golf VI 1.6 D eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra, me nje kapacitet prej 1595 cm31. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 102 HP ne 5600 rpm dhe nje tork maksimal prej 148 Nm ne 3800 rpm1. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i rrotave te perparme (FWD) me nje kuti transmetimi manuale me 5 shpejtesi1. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 7.1 litra per 100 km, qe eshte rreth 33 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 40 MPG ne Britani1. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 188 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 11.3 sekonda1. Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Volkswagen Golf VI ka nje suspencion te pavarur2. Pesha e saj eshte rreth 1157 kg ose 2550 lbs1. Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 4199 mm, gjeresia eshte 1779-1786 mm dhe lartesia eshte - mm1.


Whatsapp Support
+355699363339