Slider

Price 28 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Automat
Konsumi
Benzine
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
28 Euro
Prodhimi
2012
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 28 Euro / day
2 Premium 4 - 11 26 Euro / day
3 Premium 12 - 22 23 Euro / day
4 Premium 23 - 44 21 Euro / day
5 Premium 45 - 75 16 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Volkswagen Golf Plus 1.4 TSI eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 1390 cm3 . Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 140 PS (138 bhp - 103 kW) ne 5600 rpm dhe nje tork maksimal prej 220 Nm (162 lb.ft) ne 1500 - 4000 rpm . Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i rrotave te perparme (FWD) me nje kuti transmetimi manuale me 6 shpejtesi . Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 7.2 litra per 100 km, qe eshte rreth 33 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 39 MPG ne Britani . Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 202 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 9.3 sekonda . Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Volkswagen Golf Plus ka nje suspencion te pavarur . Pesha e saj eshte rreth 1382 kg ose 3047 lbs . Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 420.6 cm, gjeresia eshte 175.9 cm dhe lartesia eshte 158.0 cm . Source: Conversation with Bing, 9/13/2023 (1) Volkswagen Golf Plus 1.4 TSI Specs - Ultimate Specs. https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Volkswagen/1318/Volkswagen-Golf-Plus-14-TSI.html. (2) Specs for all Volkswagen Golf Plus versions - Ultimate Specs. https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Volkswagen/M332/Golf-Plus. (3) 2011 Volkswagen Golf Plus 1.4 TSI Golf 6 specifications, technical data .... https://www.carfolio.com/volkswagen-golf-plus-1.4-tsi-252615.


Whatsapp Support
+355699363339