Slider

Price 22 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Manual
Konsumi
Benzine
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
22 Euro
Prodhimi
2007
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 22 Euro / day
2 Premium 4 - 11 19 Euro / day
3 Premium 12 - 22 18 Euro / day
4 Premium 23 - 44 15 Euro / day
5 Premium 45 - 75 14 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Toyota Yaris 1.3 16v VVT-i eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 1299 cm31. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 85 HP ose 86 PS ne 6000 rpm dhe nje tork maksimal prej 124 Nm ose 91 lb.ft ne 4400 rpm1. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i rrotave te perparme (FWD) me nje kuti transmetimi manuale me 5 shpejtesi1. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 5.8 litra per 100 km, qe eshte rreth 41 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 49 MPG ne Britani1. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 175 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 12.1 sekonda1. Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Toyota Yaris 1.3 16v VVT-i ka nje suspencion te pavarur. McPherson. pranvera helikoidale. barra anti-rrotulluese ne pjesen e perparme1. Pesha e saj eshte rreth 870 kg ose 1918 lbs1. Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 361.0 cm, gjeresia eshte 166.0 cm dhe lartesia eshte 150.0 cm1.


Whatsapp Support
+355699363339