Slider

Price 22 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Manual
Konsumi
Disel
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
22 Euro
Prodhimi
2008
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 22 Euro / day
2 Premium 4 - 11 20 Euro / day
3 Premium 12 - 22 18 Euro / day
4 Premium 23 - 44 16 Euro / day
5 Premium 45 - 75 13 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Toyota Yaris 1.4 D-4D 2008 eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 1364 cm31. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 90 HP ose 89 bhp ne 3400 rpm dhe nje tork maksimal prej 190 Nm ose 140 lb-ft ne 1800-3200 rpm1. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i rrotave te perparme (FWD) me nje kuti transmetimi manuale me 5 shpejtesi1. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 4.5 litra per 100 km, qe eshte rreth 52 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 63 MPG ne Britani1. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 175 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 10.7 sekonda1. Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Toyota Yaris 1.4 D-4D ka nje suspencion te pavarur1. Pesha e saj eshte rreth 1030 kg ose 2271 lbs1. Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 3750 mm, gjeresia eshte 1695 mm dhe lartesia eshte 1530 mm1.


Whatsapp Support
+355699363339