Slider

Price 38 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Automat
Konsumi
Disel
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
38 Euro
Prodhimi
2004
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 38 Euro / day
2 Premium 4 - 11 35 Euro / day
3 Premium 12 - 22 31 Euro / day
4 Premium 23 - 44 27 Euro / day
5 Premium 45 - 75 25 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

BMW X5 3.0d eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 6 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 2993 cm31. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 215 HP ose 218 PS ne 4000 rpm dhe nje tork maksimal prej 500 Nm ne 2000 rpm1. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i te gjitha rrotave (AWD) me nje kuti transmetimi manuale me 6 shpejtesi1. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 8.6 litra per 100 km, qe eshte rreth 27 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 33 MPG ne Britani1. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 210 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 8.3 sekonda1. Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, BMW X5 3.0d ka nje suspencion te pavarur. Double Wishbones. pranvera helikoidale. barra anti-rrotulluese ne pjesen e perparme, dhe Multilink. Coil springs. anti-roll bar rear suspension1. Pesha e saj eshte rreth 2070 kg ose 4564 lbs1. Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 467.0 cm, gjeresia eshte 187.0 cm dhe lartesia eshte 172.0 cm1.


Whatsapp Support
+355699363339