Slider

Price 35 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Automat
Konsumi
Disel
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
35 Euro
Prodhimi
2008
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 35 Euro / day
2 Premium 4 - 11 32 Euro / day
3 Premium 12 - 22 28 Euro / day
4 Premium 23 - 44 25 Euro / day
5 Premium 45 - 75 23 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Mercedes Benz C200 CDI eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 2148 cm3. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 134 HP ose 136 PS ne 3800 rpm dhe nje tork maksimal prej 270 Nm ne 1600-3000 rpm. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i pasem (RWD) me nje kuti transmetimi manuale me 6 shpejtesi. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 5.7 litra per 100 km, qe eshte rreth 41 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 50 MPG ne Britani. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 215 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 10.4 sekonda. Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Mercedes Benz C200 CDI ka nje suspencion te pavarur me 3 lidhje, pranvera helikoidale dhe barra anti-rrotulluese ne pjesen e perparme, dhe suspencion te pavarur, multilink, pranvera helikoidale dhe barra anti-rrotulluese ne pjesen e pasme. Pesha e saj eshte rreth 1460 kg ose 3219 lbs. Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 458.0 cm, gjeresia eshte 177.0 cm dhe lartesia eshte 145.0 cm.


Whatsapp Support
+355699363339