Slider

Price 75 Euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
Automat
Konsumi
Disel
Vende
8 Seats
Cmimi Ditor
75 Euro
Prodhimi
2008
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Premium
# Season Days Price
1 Premium 1 - 3 75 Euro / day
2 Premium 4 - 11 70 Euro / day
3 Premium 12 - 22 65 Euro / day
4 Premium 23 - 44 58 Euro / day
5 Premium 45 - 75 55 Euro / day

Extra Services

# CAREXTRA Price Calc
1 TomTom 30 EURO day
2 PSS 10 EURO fix
3 BAG 25 EURO fix
4 MCH 5 EURO fix
5 FULL KASKO 30 euro day

Regullorja

Pershkrimi i makines

Mercedes Benz Viano 2.2 CDI eshte nje makine me performance te larte dhe konsum te ulet te karburantit. Kjo makine ka nje motor me 4 cilindra te rreshtuar, me nje kapacitet prej 2148 cm31. Motori prodhon nje fuqi maksimale prej 150 PS ose 148 HP ne 3800 rpm dhe nje tork maksimal prej 330 Nm ne 1800-2400 rpm1. Energjia transmetohet ne rruge nga traksioni i pasem (RWD) me nje kuti transmetimi manuale me 6 shpejtesi1. Konsumi i karburantit eshte mesatarisht 8.6 litra per 100 km, qe eshte rreth 27 MPG (milje per gallon) ne SHBA ose 33 MPG ne Britani1. Kjo makine ka nje shpejtesi maksimale prej 174 km/h dhe arrin nga 0 ne 100 km/h per vetem 13.4 sekonda1. Per sa i perket detajeve te shasise qe jane pergjegjese per mbajtjen e rruges, sjelljen e drejtimit dhe komoditetin e udhetimit, Mercedes Benz Viano 2.2 CDI ka nje suspencion te pavarur. McPherson. pranvera helikoidale. barra anti-rrotulluese ne pjesen e perparme, dhe pranvera helikoidale. suspencion ne pjesen e pasme1. Pesha e saj eshte rreth 2010 kg ose 4431 lbs1. Madhesite e saj jane: gjatesia eshte 499.3 cm, gjeresia eshte 190.1 cm dhe lartesia eshte 187.5 cm1.


Whatsapp Support
+355699363339